Medycyna estetyczna

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a w gabinecie MedESTica  Wasza indywidualność jest dla nas najważniejsza.

Z miłości do naturalnego  piękna podkreślamy i wydobywamy najpiękniejsze cechy Waszej urody. Pragniemy byście się dobrze czuli we własnej skórze, a podkreślenie tego piękna daje nam największą satysfakcję i radość.

Wasze naturalne piękno w naszych rękach… Dziękujemy za zaufanie , którym obdarzacie nas już od 10 lat….

ZABIEGI Z ZAKRESU MEDYCYNY REGENERACYJNEJ

zwana taż „naturalnym wypełniaczem”

(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK, POPRAWA OWALU TWARZY I NAPIĘCIA I GĘSTOŚCI SKÓRY, SPŁYCENIE BLIZN , TERAPIA ŁYSIENIA, MODELOWANIE UST)

Autologiczne preparaty krwiopochodne zawierające skoncentrowane płytki krwi są z powodzeniem wykorzystywane w różnych gałęziach medycyny w celu rewitalizacji i regeneracji tkanek.

Preparaty takie, określane mianem “bogatopłytkowych”, charakteryzują się znacznie
zwiększonym stężeniem tzw. płytkopochodnych czynników wzrostu (PGF, Platelet Growth Factors) – białek uwalnianych w organizmie z ziarnistości trombocytów. Czynniki te pełnią kluczową rolę we wspomaganiu procesów regeneracyjnych tkanek.
W medycynie estetycznej czynniki wzrostu (PGF) przyczyniają się do rewitalizacji i odmłodzenia skóry poprzez stymulację fibroblastów do produkcji elastyny i nowych włókien kolagenowych oraz poprawiając waskularyzację.

Czynniki wzrostu zawarte w trombocytach inicjują i przyspieszają procesy naturalnej regeneracji oraz odbudowy tkanek i promują gojenie. Należą do nich: płytkowy czynnik wzrostu (PDGF), transformujący czynnik wzrostu (TGF), czynnik wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF), naskórkowy czynnik wzrostu (EGF), insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF) oraz czynnik wzrostu fibroblastów (FGF).
Płytkowe czynniki wzrostu (PGF) są magazynowane w trombocytach, a następnie z nich uwalniane. Zarówno ilość jak i tempo uwalniania czynników wzrostu znacząco różnią się w preparatach PRP (osocze bogatopłytkowe) i i-PRF (fibryna bogatopłytkowa). Fibryna uwalnia niektóre czynniki wzrostu dłużej i w większych stężeniach

Utworzona w sposób naturalny trójwymiarowa sieć fibrynowa poddana następnie zostaje naturalnej “aktywacji” (bez trombiny czy jonów wapnia, jak ma to miejsce w przypadku PRP) poprzez kontakt tkanki docelowej z kolagenem w miejscu podania. Sprzyja to powolnemu uwalnianiu zawartych w płytkach krwi czynników PGF (ponad 7 dni) i dłuższej ekspozycji tkanek na ich stałe stężenie.

Poza tym w fibrynie bogatopłytkowej  znajdują się leukocyty.

Leukocyty, a w szczególności monocyty i granulocyty, odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie w procesach regeneracyjnych. Monocyty i makrofagi produkują białko zwane cytokiną, które wpływa na wzrost, proliferację i pobudzenie komórek do działania.

Ponadto w opracowanym przez twórcę tej metody, dr. Choukrouna, preparacie i-PRF znajdują się nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, „odmłodzenia” skóry mogą być po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

BO PIĘKNO MAMY WE KRWI …

 LINERASE , NITHYA(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK, POPRAWA OWALU TWARZY I NAPIĘCIA I GĘSTOŚCI SKÓRY)

To nowej generacji biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanki podskórnej. Linerase – atelokolagen typu I-stymuluje produkcje nowych fibroblastów, które wytwarzają endogenny kolagen typu III, przyczyniając się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności oraz wygładzenia zmarszczek.

CO TO JEST KOLAGEN?

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy produkt w gabinetach medycyny estetycznej. Jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych, ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Jest to przełomowa terapia w walce z oznakami starzenia. Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego własnego kolagenu. W trakcie JEDNEJ PROCEDURY ZABIEGOWEJ zabiegowi poddana jest twarz (z okolicą oczu), szyja, dekolt oraz grzbiety dłoni.

WSKAZANIA:

 • wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale również całego ciała
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
 • leczenie blizn zanikowych, rozstępów

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • cukrzyca – tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Zalecana jest seria 2-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych w zależności od wieku i kondycji skóry.

LINERASE to produkt włoski łączący unikalne właściwości biologiczne oraz nietoksyczność, biokompatybilność, biodegradowalność i nieimmunogenność, polecany osobom młodym jako profilaktyka, a osobom dojrzałym jako leczenie procesów starzenia.

(POPRAWA OWALU TWARZY, NAPIĘCIA I GĘSTOŚCI SKÓRY, LIKWIDACJA ZMARSZCZEK)

Zastosowanie wchłanialnych Nici PDO First Lift pozwala na rewelacyjne efekty.

System nici PDO powstał kilka lat temu w Korei Południowej i jest obecnie wykonywany w wielu krajach (USA, Brazylia, Rosja, Japonia, oraz w Europie Zachodniej). Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE dopuszczający do stosowania w całej Unii Europejskiej. Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat. Zabieg jest praktycznie bezbolesny ( można znieczulic miejsce wkłucia kremem EMLA lub lignokainą), jest dość krótki – trwa 30-45 minut – zaleznie od okolicy zastosowania nici i ich ilości, nie pozostawia żadnych śladów, prócz niewielkiego zaczerwienienia, które znika w ciągu kilku godzin. Czasem może powstać niewielki siniak, jeśli stosujemy nici do głębszej aplikacji, który także znika, najpóźniej w ciągu kilku dni. Nici maja wszechstronne zastosowanie, gdyż mogą być aplikowane niemal na całym ciele. Zastosowanie nici PDO jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż interwencja chirurgiczna (operacja może skutkować np. pozostaniem blizn, oznacza również dłuższą rekonwalescencję, a często także dotkliwy ból). Zamiast skalpela mamy bowiem cieniutką igłę, za pomocą której lekarz umieszcza nić w konkretnym miejscu w ciele pacjenta.

Efekty zabiegu z zastosowaniem nici PDO to:

 • wygładzenie zmarszczek
 • zagęszczenie skóry
 • odmłodzenie skóry (po prostu – bezoperacyjny lifting skóry).

Co to jest nić PDO?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces produkcji nowego kolagenu – białka, które odpowiada za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (własnego) kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom tym możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, wpływając jedynie na osłabienie ich działania.

Rodzaje nici PDO:

 • FIRST LIFT – skóra cienka, odwodniona, wiotka
 • FIRST LIFT SCREW – skóra grubsza, odwodniona , wiotka
 • FIRST LIFT BARB – posiadają dodatkowo ułożone zbieżnie dwukierunkowo haczyki, które wzmacniają skórę i unoszą ją dając natychmiastowy efekt liftingu.

NOWOŚĆ – nici PDO Genesis Cog 4D – haczyki mają tu elipsoidalny kształt oraz są rozmieszczone w czterech płaszczyznach. Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający) lub podanie lignokainy.

 

Wskazania do zabiegu nićmi PDO:

 Na twarzy:

-Pionowe i poziome zmarszczki na czole

-Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka tkanka, opadające brwi

-Dolna powieka – worki, cienie pod oczami

-Wyraźny fałd nosowo-wargowy

-Zmarszczki „marionetki”

-Poprawa owalu twarzy – przywrócenie linii V

-Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

-Fałdy skóry na policzku

-Pomarszczone policzki

-Obniżenie napięcia podbródka

 Na ciele:

-Wiotkość szyi

-Zmarszczki na dekolcie

-Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

-Wiotka skóra i tkanka podskórna (np. po liposukcji) 

 

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi PDO:

-Ciąża, okres karmienia piersią

-Choroby autoimmunologiczne

-Choroba nowotworowa

-Tendencje do powstawania bliznowców

-Aktywne zakażenia okolicy zabiegu – trądzik Infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka) -Niewyrównana cukrzyca

 

A po zabiegu…….

Zaraz po zabiegu nici PDO skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się niewielkie siniaki, czy obrzęk, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Efekty zabiegu nici PDO widoczne są natychmiast (szczególnie przy niciach First Lift Barb, Genesis Cog 4D – efekt podciągnięcia). Ze względu na to, że proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po ok.14 dniach i trwa kilka tygodni, spektakularny efekt widoczny jest po ok. 2-3 miesiącach od zabiegu, bowiem szkielet utworzony w skórze przez podane nici PDO wzmocniony jest szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Wszystkie stosowane przez nas nici posiadają certyfikat CE oraz certyfikat bezpieczeństwa wydany przez KFDA.

(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH, LECZENIE NADPOTLIWOŚCI)

Botoks, czy toksyna botulinowa – to wszystko nazwy tego samego związku, wytwarzanego przez bakterie Clostridium botulinum, czyli pałeczki jadu kiełbasianego. W dermatologii estetycznej toksyna ta wykorzystywana jest stosunkowo od niedawna, to znaczy od lat 90-tych dwudziestego wieku.

JAK DZIAŁA BOTOKS?

Podczas zabiegu botoks za pomocą igły wstrzykuje się w mięsień odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek. Niekiedy dodatkowo stosuje się np. głęboki peeling medyczny, kwas hialuronowy lub kurację z użyciem kolagenu. Botoks używany jest głównie przez osoby po 35 roku życia, chcące wygładzić zmarszczki i sprawić tym samym, że twarz będzie wyglądała młodziej, choć profilaktyka powstawania zmarszczek statycznych u młodszych osób, po 25 roku życia, jest coraz powszechniejsza. Ukłucia są praktycznie niebolesne, powodować mogą jedynie lekkie pieczenie, a cały zabieg nie trwa długo. W jaki sposób ten toksyczny związek pomaga upiększyć skórę twarzy? Mechanizm działania botoksu polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, co powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Dzięki temu bruzda maleje i ulega wyraźnemu wygładzeniu. Zabieg warto powtarzać mniej więcej co pół roku, aby trwale utrzymać efekt.

Możliwe skutki uboczne: Zabieg wstrzyknięcia botoksu jest uznawany za mało ryzykowny – powikłania występują jedynie w kilku procentach przypadków. Często, jeśli się pojawią, szybko ustępują, w ciągu mniej więcej tygodnia. Do objawów niepożądanych należeć mogą m. in. zasinienia na twarzy, pieczenie, opuchlizna, objawy grypopodobne, bóle głowy, nudności.

Przebieg zabiegu: Zabieg jest szybki, zwykle trwa 20 do 30 minut. Lekarz przed iniekcją może znieczulić obszar poddawany zabiegowi chłodzącym kremem anestezjologicznym, ale nie jest to konieczne. Następnie oczyszcza obszar poddawany zabiegowi i używa cienkiej igły, by wstrzyknąć potrzebną dawkę preparatu. Zastrzyki z botoksu sprawdzają się najlepiej w wygładzaniu poziomych zmarszczek na czole, pionowych między brwiami i tzw. „kurzych łapek” w zewnętrznych kącikach oczu. Prawie natychmiast po zabiegu można wrócić do pracy lub innych zwyczajowych czynności.

Kiedy botoks zaczyna działać? Zwykle po 3 – 4 dniach, jednakże pełne jego działanie możemy zobaczyć po około 7 – 14 dniach od zabiegu. Efekt działania utrzymuje się około 4 – 8 miesięcy. Po tym okresie ponownie, bez żadnych obaw można poddać się zabiegowi. Po kolejnych zabiegach czas działania wydłuża się.

Czy zabieg zmieni mimikę mięśni twarzy?
Z biegiem czasu, w miejscach, gdzie często kurczą się mięśnie twarzy, pojawiają się zmarszczki. Najgłębsze tworzą się wokół oczu i ust. Toksyna blokuje wysyłanie sygnałów z zakończeń nerwowych, odpowiedzialnych za poruszanie się mięśni twarzy. W rezultacie częściowego paraliżu mięśni, linie, w które został wstrzyknięty botoks wygładzają się, podczas gdy pozostałe mięśnie pracują normalnie. W większości przypadków, po jego zastosowaniu mimika twarzy zostaje zachowana. Wiele kobiet martwi się, że zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zrujnować naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu „zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Jednak doświadczony lekarz jest w stanie poddać zabiegowi wyłącznie cienki mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczek, a nie mięśnie dookoła. Dzięki temu mięśnie niepoddane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja mimiki pozostanie naturalna.

Do czego jeszcze bywa wykorzystywana toksyna botulinowa?
Z powodzeniem wykorzystuje się ją do blokowania aktywności gruczołów potowych i łagodzenia nieprzyjemnego problemu nadmiernej potliwości pach, stóp i dłoni.

(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK, MODELOWANIE UST,  POPRAWA OWALU TWARZY, NAPIĘCIA I NAWILŻENIA        SKÓRY) 

KWAS HIALURONOWY jest naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu. Znajduje się w całym ciele. Wypełnia przestrzeń międzykomórkową, a w skórze stanowi ponad 50% i doskonale ją nawilża. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje. Nasza skóra starzeje się i po 40 roku życia mamy już go o połowę mniej. Wraz z ubytkiem kwasu hialuronowego nasza skóra wiotczeje, traci sprężystość i skutkiem tego przybywa nam zmarszczek. Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne. Produkty na bazie kwasu hialuronowego zapewniają poprawę wyglądu w sposób naturalny. Z ich pomocą można zniwelować zmarszczki i głębokie bruzdy. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek na policzkach, opadniętych kącików ust oraz zmarszczek wokół ust. Kwas hialuronowy w postaci żelu wstrzykuje się w linię zmarszczki. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu nawet po wchłonięciu się kwasu, zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem. Jeśli chodzi o modelowanie ust, wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego doda objętości wargom, poprawi i skoryguje kontur ust, umożliwi efekt nawilżenia. Kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i przy umiejętnym podaniu wyglądają bardzo naturalnie.

Przebieg zabiegu modelowania ust:
Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat odkażamy i smarujemy kremem (np. EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać przezroczystego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta, preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6 -12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.

Stosowane preparaty: Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego różnych producentów. Wszystkie są zbliżone do siebie i działają na identycznej zasadzie, różniąc się jedynie szczegółami. Jednakże, jedynie doświadczony i dobrze wyszkolony lekarz jest w stanie wybrać z gamy odpowiedni preparat i dopasować do problemu konkretnego pacjenta.

Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach posiada następujące zalety:

 • nie jest pochodzenia zwierzęcego;
 • nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci je lekarz ze względów bezpieczeństwa);
 • jest całkowicie wchłanialny;
 • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce; Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne skóry
 • skłonność do powstawania blizn przerosłych
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym

Preparat jest całkowicie wchłaniany. Efekty utrzymują się 9-12 miesięcy i zależą m.in. od rodzaju skóry, trybu życia i aktywności hialuronidazy pacjenta. Jak przygotować się do zabiegu? Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w tzw „przerwie na lunch”. Nie należy jedynie zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Jakie mogą być objawy uboczne? Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk czy drobne siniaczki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu kilku dni. Czy zabiegi można wykonywać o każdej porze roku? Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Bezpośrednio po zabiegu unikamy słońca i solarium przez kilka dni, aby nie powstały przebarwienia w miejscach iniekcji.

(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK, POPRAWA OWALU TWARZY, NAPIĘCIA I GĘSTOŚCI SKÓRY)

HYDROKSYAPATYT WAPNIA to nowoczesny wypełniacz wprowadzany metodą niechirurgiczną, służący do modelowania konturu twarzy i odmładzania dłoni. Młoda twarz ma kształt litery „V‟ i jest symetryczna (im młodsza jest twarz, tym skóra jest jędrniejsza, a kontury – bardziej wyraziste). Za elastyczność skóry odpowiada kolagen. Z upływem czasu zanika on w naszym organizmie. Pojawiają się zmarszczki i i nasila wiotkość skóry.

Z wiekiem dochodzi do odwrócenia kształtu litery „V‟. Możemy temu przeciwdziałać odpowiednimi zabiegami. Działanie hydroksyapatytu wapnia jest wyjątkowe, ponieważ tworzy rusztowanie pod skórą, odbudowuje strukturę i stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, skutkiem czego przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej zostały wypełnione. Idealna redukcja zmarszczek jest osiągana poprzez uzupełnienie objętości skóry. Hydroksyapatyt wapnia natychmiast nadaje skórze objętość i redukuje oznaki starzenia się skóry. Wypełniacz składa się z mikrocząsteczek hyddoksyapatytu wapnia(CaHa) i specjalnej matrycy żelowej. Jeżeli marzysz o cofnięciu oznak starzenia się lub myślisz o przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem metod inwazyjnych, masz teraz możliwość alternatywy. Hydroksyapatyt wapnia to produkt sprawiający, że będziesz lepiej wyglądać i czuć się lepiej. Opracowano go mając na uwadze bezpieczeństwo, oraz natychmiastowe i długotrwałe efekty. Nośnik żelowy który pierwotnie wypełnia przestrzenie między maleńkimi cząsteczkami CaHA jest po iniekcji stopniowo wchłaniany. W miarę wchłaniania żelu, wypełniacz ten stymuluje syntezę kolagenu w miejscu podania, powodując długotrwały efekt. Szybkość wchłaniania jest zbliżona do szybkości syntezy kolagenu, więc u większości pacjentów korekcja jest stała .

Efekty zabiegu:

 • przywrócenie objętości skóry,
 • redukcja zmarszczek,
 • poprawa konturu twarzy
 • stymulacja odbudowy kolagenu.

Efekt kuracji przy użyciu hydroksyapatytu wapnia utrzymuje się przynajmniej rok, a nawet dłużej (do 5 lat).

Wskazania do zabiegu:

 • Hydroksyapatyt wapnia może być wykorzystany dla modelowania między innymi bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek tzw. „marionetkowych” (biegnących od kącików ust aż do podbródka), linii żuchwy (likwidacja tzw. „chomików“), optycznego podniesienia i napięcia policzków, czy podniesienia opadających kącików ust.
 • Wypełniaczem tym można także w bezpieczny i trwały sposób powiększyć kości policzkowe, podbródek oraz wykonać niechirurgiczną korektę kształtu nosa. Spektakularne efekty uzyskuje się również w przypadku odmładzania dłoni.

Skutki uboczne mogące wystąpić po zabiegu to m. in.:

 • zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk oraz drętwienie.

  Takie reakcje pojawiają się rzadko, zazwyczaj są łagodne lub umiarkowane i najczęściej ustępują po kilku dniach od zabiegu.

DODATKOWE INFORMACJE O ZABIEGU I PRODUKCIE:

Wypełniacze z hydroksyapatytem wapnia to nowa generacja wypełniaczy, którą charakteryzuje niezwykła różnorodność zastosowania zarówno w kosmetyce, jak i rekonstrukcji, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych. Składają się one z hydroksyapatytu wapnia – CaHA). Jest on materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Podczas tak długiego okresu stosowania go nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Produkty te nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie wywołują reakcji alergicznych. W związku z powyższym nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem.

Co różni produkty z hydroksyapatytem wapnia od innych wypełniaczy skórnych? Odpowiedź to: wytrzymałość, długotrwałość efektu i różnorodność zastosowań. Unikalny skład zaś zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla innych wypełniaczy, plus długotrwałe efekty. Dzieje się tak dlatego, że składają się one z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyapatytu wapnia, tworzących rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że hydroksyapatyt wapnia jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy oraz innych zastosowań medycznych. Biokompatybilny, nietoksyczny, nie wywołujący alergii, bezpieczny, komfortowy jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego FDA (Food and Drug Administration) w 2006 r. oraz jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy dających efekty, utrzymujące się w skórze pacjenta od roku do pięciu lat. Podczas zabiegu podaje się go po zmieszaniu ze środkiem znieczulającym – lignokainą, co znacząco poprawia komfort Pacjenta.

(LIKWIDACJA ZMARSZCZEK, POPRAWA OWALU TWARZY, NAPIĘCIA I NAWILŻENIA SKÓRY) 

Zabieg „nici hialuronowych” jest przeznaczony dla osób, które utraciły gęstość i jędrność skóry. Zmiany te mogły pojawić się z powodu wieku lub poprzez nieodpowiednią pielęgnację (niestosowanie kremów pielęgnacyjnych, lub zniszczenie skóry wskutek nadużywania solarium). Dolna granica wieku to 18 rok życia, górnej – brak. Najlepsze efekty oczywiście uzyskujemy w grupie wiekowej 25-50 lat. Nazwę „nici hialuronowe” wprowadzono kilka lat temu w celu ustandaryzowania i opisania stosowanej już wcześniej techniki iniekcji. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w odpowiedni sposób usieciowanego kwasu hialuronowego., deponując w danym miejscu właśnie „nici” podnoszące daną partię skóry w odpowiednim miejscu. Najczęściej wykorzystywane są długie igły albo kaniule, od 4 do 5 cm. Zabieg technicznie nie jest najłatwiejszy do wykonania i powinien go wykonywać tylko doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Najprościej rzecz ujmując, jest to wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w postaci długich, cienkich nitek, aby objąć działaniem preparatu jak największą powierzchnię skóry. Lekarz ma możliwość podania odpowiedniego preparatu w zależności od aktualnego stanu skóry: stopnia jej nawilżenia, gęstości, elastyczności, itp. Techniki iniekcji zależą w głównej mierze od preferencji i doświadczenia konkretnego lekarza, zabieg równie dobrze możemy wykonać stosując technikę liniową, wachlarzową, czy wektorową. Sprawdza się i igła, i kaniula, oczywiście pod pewnymi warunkami: długość minimum 4 cm i jak najmniejsza średnica. Wszystko zależy od rodzaju preparatu, który zostanie użyty do zabiegu. Czas trwania to 30 do 60 minut i zależy od rodzaju i ilości użytego preparatu. Czasami stosujemy 2 strzykawki po 1 ml każda, a w innych przypadkach podajemy nawet do 6 ml kwasu hialuronowego jednorazowo, ale to już bardziej tzw.” miękki lifting” choć stosowany w technice „nici hialuronowych”. Przed zabiegiem standardowo znieczulamy skórę miejscowo stosując krem typu EMLA, stąd bolesność jest niewielka. Pacjent zauważa efekty od razu po wykonaniu zabiegu, zmienia się wygląd, objętość i napięcie skóry. Widać wyraźne uniesienie policzków i poprawę owalu twarzy. Na pełny efekt czeka się ok. 2 miesięcy. Ale poprawa jakości skóry, jej gęstości i poziomu nawilżenia wymagają czasu. Po zabiegu mogą pojawić się przemijające dolegliwości: zaczerwienienie, obrzęk, bolesność w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikną najpóźniej w ciągu 72 godzin. Pacjenci czasami zgłaszają też objawy nadwrażliwości na dotyk, ciepło lub zimno w miejscu korekcji. Rzadko może pojawić się obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni, w przypadku preparatów o większej gęstości. Efekt utrzymuje się około roku, jest po pierwsze związany z jakością zastosowanego preparatu, po drugie z nawilżeniem i ujędrnieniem skóry w danym miejscu. Mądrą decyzją jest powtarzanie zabiegów mniej więcej po 2- 3 miesiącach u osób po 55 roku życia….

(LIKWIDACJA DROBNYCH ZMARSZCZEK, POPRAWA NAPIĘCIA, NAWILŻENIA I GĘSTOŚCI SKÓRY, LECZENIE ŁYSIENIA)

Mezoterapia to metoda wykorzystywana do leczenia różnych chorób skóry, polegająca na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W latach siedemdziesiątych XX wieku francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Zabieg mezoterapii jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym iniekcjom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza).Odpowiednio dobrany koktajl substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4mm za pomocą mikronakłuć. Ból podczas wstrzyknięć nie występuje lub jest stosunkowo niewielki dzięki wcześniejszemu zastosowaniu kremu znieczulającego. W zależności od wskazań zabieg mezoterapii najczęściej wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Raz na kwartał należy powtórzyć zabieg, aby podtrzymać efekt. Za pomocą mezoterapii możliwym staje się dotarcie do odpowiednich warstw skóry substancji, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to, czego aktualnie w skórze brakuje. Przewaga mezoterapii nad innymi metodami polega m.in. na tym, że substancja lecznicza jest aplikowana dokładnie w miejsce, które poddawane jest leczeniu. Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi mezoterapii to twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy, dłonie oraz pośladki uda i brzuch. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry oraz zwiększeniu metabolizmu komórek tłuszczowych.

Przebieg zabiegu:

Do zabiegu mezoterapii igłowej najczęściej używane są gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Mezoterapię można wykonać manualnie, poprzez użycie odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu. Substancje aktywne powinny być dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i oczekiwań pacjenta. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry. Iniekcje wykonywane są przy użyciu strzykawki z bardzo cienką igłą i wykonujemy je w odległości od 0,5 do 1,5 cm. Po zabiegu pozostają minimalne ślady na skórze w postaci punkcików lub kratek. Ślady zanikają w przeciągu sześciu do siedemdziesięciu godzin. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży, nie używać szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

 • Zwiotczenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • Skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara
 • Zwiotczenie okolicy ud, brzucha lub pośladków
 • Cellulit
 •  Blizny
 • Rozstępy
 • Wypadanie włosów

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Alergia na stosowany preparat
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Infekcje skóry
 • Opryszczka

Ewentualne objawy uboczne:

 • Wybroczyny lub siniaczki
 • Rumień lub obrzęk może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia, bądź alergii.

Peptydowa kuracja włosów dr Cyj Hair Filler – LECZENIE ŁYSIENIA.

Hair Filler dr Cyj to produkt do mezoterapii odmienny od wszystkich dotychczasowych preparatów. Starannie opracowana formuła zawiera unikalny skład: 7 wyselekcjonowanych peptydów biomimetycznych wzbogaconych kwasem, które uwalniają się stopniowo przez 15 dni zapewniając każdego dnia optymalną dawkę substancji potrzebnych do stymulacji mieszków włosowych. Obserwuje się zahamowanie wypadania włosów i odrost włosów będący wynikiem rewitalizacji skóry głowy i komórek włosa. Innowacyjna metoda stopniowego uwalniania składników aktywnych decyduje o skuteczności produktu. Wieloletnie badania kliniczne potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo Hair Filler dr Cyj. Leczenie trwa 8 tygodni – to seria 4 zabiegów powtarzanych co 15 dni.

Powyższy schemat dotyczy leczenia łysienia. Jeśli celem terapii jest poprawa kondycji włosów satysfakcjonujący efekt uzyskuje się po 1 zabiegu.

W celu utrwalenia efektu zaleca się powtórzenie zabiegu po 1 miesiącu.

(POPRAWA NAPIĘCIA SKÓRY, LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW, BLIZN I PRZEBARWIEŃ) 

Głębokie peelingi medyczne pomagają w likwidacji przebarwień, blizn potrądzikowych, w spłyceniu zmarszczek, bo wspomagają naturalne procesy regeneracji i odmłodzenia skóry.

EASY TCA PAIN CONTROL

Innowacyjny peeling na bazie TCA (kwas trójchlorooctowy) o nazwie Easy TCA Pain Control to przełomowe osiągnięcie w grupie peelingów medycznych. Easy TCA Pain Control ma ulepszoną, opatentowaną formułę, dzięki której możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty przy redukcji głębokich przebarwień i drobnych zmarszczek, przy jednoczesnym zminimalizowaniu odczuć bólowych, towarzyszących zwykle terapii kwasem trójchlorooctowym. Działanie Easy TCA Pain Control polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór peelingu dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej.

WSKAZANIA:

 • Fotostarzenie i wiotkość skóry
 • Rozstępy
 • Blizny potrądzikowe
 • Przebarwienia

 ZALETY:

 • Szybki
 • Prosty
 • Bezpieczny
 • Powtarzalny
 • Brak ograniczeń co do fototypu skóry,
 • Brak ograniczeń wiekowych.

Peeling nie eliminuje pacjenta z życia. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że w 2,3,4 dobie występuje grubopłatkowe złuszczanie.

Daje znakomite efekty w leczeniu przebarwień i średnio głębokich zmarszczek. Zabiegi wykonuje się w seriach, na ogół 3 – 4 zabiegi w odstępach 8 – 15 dni. Easy TCA Pain Control posiada certyfikat CE i jest zarejestrowany jako wyrób medyczny.

BioRePeelCl3 FND

BioRePeelCl3 FND to dwufazowy wyrób medyczny do stosowania miejscowego ze szczególnym wskazaniem na twarz, szyję i dekolt.

BioRePeelCl3 FND zawiera kwas trójchlorooctowy w stężeniu 35% wzmocniony innowacyjną i funkcjonalną mieszaniną α-hydroksykwasów, β-hydroksykwasów, poli-hydroksykwasów, aminokwasów, witamin i kwas gamma-aminomasłowy /GABA/.

Oprócz działania peelingującego, BioRePeelCl3 FND wspomaga działanie keratolityczne, które umożliwia wnikanie i działanie dermofunkcjonalnych substancji czynnych obecnych w preparacie, takich jak aminokwasy, witaminy i GABA.
Wnikanie aminokwasów, witamin i GABA jest wspomagane przez fazę lipofilową, która dzięki swoim właściwościom nawilżającym, regeneracyjnym i tworzeniu filmu na powierzchni skóry, ułatwia i poprawia wchłanianie i penetrację składników aktywnych.

Synergia poszczególnych mechanizmów działania BioRePeelCl3 FND generuje efekt biostymulujący i rewitalizujący, dzięki czemu produkt jest nie tylko peelingiem, ale jest w pełni estetycznym zabiegiem medycznym odpowiadającym na potrzeby skóry każdego pacjenta.

 

BioRePeelCl3 BODY

BioRePeelCl3 BODY to dwufazowy wyrób medyczny do użytku miejscowego

z konkretnym działaniem na dłonie, łokcie, pośladki, kolana, stopy i inne części ciała.

BioRePeelCl3 BODY zawiera kwas trójchlorooctowy w stężeniu 50% oraz gamę innowacyjnych składników czynnych. Są to m.in. α-hydroksykwasy, β-hydroksykwasy i poli-hydroksykwasy, aminokwasy, witaminy C oraz B2 oraz GABA (kwas gamma- aminomasłowy).

 

COSMELAN – TERAPIA PRZEBARWIEŃ I GŁĘBOKIE ZŁUSZCZANIE, DWA W JEDNYM

Terapia Cosmelanem jest najlepszą obecnie metodą usuwającą plamy i przebarwienia skórne różnorodnego pochodzenia. Wyróżnia się bardzo dużą skutecznością – w 98% przypadków przebarwienia usuwane są całkowicie. Zabieg zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry. Jej odmianą jest terapia Dermamelan, który jest peelingiem podobnym do Cosmelanu, lecz posiada wyższe stężenie składników aktywnych i z tego względu jest on skuteczny w usuwaniu przebarwień opornych na inne preparaty . Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelanem usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Efekty terapii Cosmelanem:

Terapia ta usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry, w tym także zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Cosmelan jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu.

Przebieg zabiegu:

Terapia Cosmelanem przebiega dwuetapowo.

Najpierw, w gabinecie, lekarz nakłada maskę, którą już samodzielnie należy usunąć w warunkach domowych po określonym przez lekarza czasie (nie więcej niż 8 godzin).

W drugim etapie – terapię kontynuuje się w domu, stosując zalecony przez lekarza specjalny zestaw kremów. W ciągu pierwszych dni po zabiegu skóra może pozostawać podrażniona i zaczerwieniona. Wtedy następuje też silne złuszczanie naskórka, które łagodzi stosowanie zaleconych przez lekarza dermokosmetyków. Krem stosowany jest często zamiast lub na przemian z innymi środkami pielęgnacyjnymi. Oprócz wyrównania kolorytu skóry nawilża ją, zwęża pory, zapobiega powstawaniu zaskórników, stanów zapalnych i łojotoku. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry. Jeśli kuracja preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwana, przebarwienia mogą się powtórnie pojawić. Pacjent musi pamiętać, że terapia jedynie przerywa tendencję do hiperpigmentacji, a nie ją usuwa. Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających, lub złuszczających, bo mogą one wpłynąć na pożądane efekty. W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan, zalecane są wizyty kontrolne u lekarza. Najważniejszym czynnikiem jest dobór odpowiedniego dawkowania preparatu w każdym indywidualnym przypadku, obejmujący m.in. fototyp, rodzaj i wrażliwość skóry, co zagwarantuje doświadczony lekarz. Ze względu na mocne działanie, zabieg Cosmelan 1 nie jest kuracją do wykonywania w domu ze względu na ryzyko wywołania oparzeń chemicznych, skutkujących m.in. zbytnim zaczerwienieniem oraz powikłaniami, nawet w postaci blizn.

Sposób działania:

Mechanizm działnia Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji barwnika – melaniny. Kilka z substancji obecnych w Cosmelanie działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Poza tym Cosmelan zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy i fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy) oraz substancje o działaniu keratolitycznym (złuszczającym). Cosmelan jest obecnie najskuteczniejszą kuracją wybielającą spośród terapii dostępnych na rynku, nawet w porównaniu z laserem frakcyjnym. Zabieg jest bezpieczny i wykonywany przez doświadczonego lekarza nie grozi powikłaniami. Cosmelan jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku. Ta unikalna cecha wyróżnia Cosmelan spośród innych terapii usuwających plamy i przebarwienia, które nie mogą być wykonywane w okresie silnego nasłonecznienia.

Czy zabiegi można wykonywać o każdej porze roku?

Tak! Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku. Zaleca się jednak stosowanie wysokiej fotoochrony (filtr 50) i aplikowanie kremu przez rok od rozpoczęcia kuracji.

Jaka jest skuteczność zabiegu?

W 99% przypadków następuje redukcja plam o 95%.

Jakie mogą być działania niepożądane?

Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk. Skóra może być zaczerwieniona przez pierwsze 2-4 dni. Objaw ten dotyczy również osób z bardzo wrażliwą cerą. Ta reakcja jest jak najbardziej naturalna, może również wystąpić pieczenie skóry lub uczucie napięcia.

 

(OCZYSZCZENIE SKÓRY ORAZ POPRAWA JEJ NAPIĘCIA I NAWILŻENIA) 

Hydrabrazja to kolejny krok w ewolucji dermabrazji – hydradermabrazja. To prawdziwa rewolucja w dermabrazji i całkiem nowa jakość w technikach estetycznych – połączenie peelingu z jednoczesną aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych, np. activ-4™, beta-hd™, antiox-6™ lub serum: TNS™, oraz DermaBuilder™(z efektem botoksu!) Technologia hydradermabrazji opiera się na solidnych podstawach naukowych i najświeższych osiągnięciach technologicznych. Posiada amerykański certyfikat FDA. Łączy w sobie zalety klasycznej dermabrazji, czyli eksfoliację – złuszczanie starego naskórka, z jednoczesną aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych. Te nowoczesne, innowacyjne substancje oraz opatentowane końcówki HydroPeel™, stworzone w amerykańskich laboratoriach na potrzeby niezwykle wymagających, znających swą wartość i swe potrzeby amerykańskich kobiet, zrewolucjonizowały techniki estetyczne, bo pozwalają osiągnąć niewiarygodne rezultaty i spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów, zwłaszcza jeśli chodzi o peelingi i nawilżanie skóry – już nigdy osoba po zabiegu nie będzie skarżyć się na wysuszoną skórę. Kolejną zaletą procedur HydraFacial jest możliwość łączenia w jednym zabiegu dermabrazji z peelingami chemicznymi. Podczas zabiegu, gdy złuszczona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, specjalna końcówka pozwala głębiej dotrzeć substancjom aktywnym (peeling glikolowo-salicylowy), bez konieczności stosowania wysokich stężeń dla osiągnięcia pożądanego efektu. Wpływa to pozytywnie na komfort pacjenta i wydatnie skraca czas trwania samego zabiegu. Jednak największą nowością jest tu serum DermaBuilder™, połączenie zaawansowanych substancji aktywnych, które pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty odmładzające poprzez proces zwany neokolagenezą. Serum DermaBuilder™ służy do wygładzania zmarszczek, głębokich bruzd twarzy, takich jak fałd nosowo-wargowy, linie na czole i wokół ust. Skutecznie wygładza skórę, dając efekt botoksu, powodując zwiększenie jej elastyczności, jędrności i spójności.

Zabiegi HydraFacial są skuteczniejsze i dużo bardziej komfortowe, niż zwykły peeling, a skóra po nich nie łuszczy się w widoczny sposób, co zazcznie podnosi komfort pacjenta. Zabiegi nadają sią dla każdego typu skóry.

Podsumowując, zabieg Hydrafacial można wykonać w trzech wariantach:

 • zwykłe proste oczyszczenie skóry z jej nawilżeniem
 • oczyszczenie z peelingiem Gly-Sal i nawilżeniem
 • oczyszczenie z peelingiem Gly-Sal, nawilżeniem + aplikacja serum TNS lub DermaBuilder.

Ten trzeci wariant przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry zmęczonej, zwiotczałej, starzejącej się, a zatem wymagającej rewitalizacji. Zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów, minimalny odstęp między nimi to 4-5 dni, najlepiej – 7 dni.

Zabieg na całą twarz trwa ok. 30-45 min., w zależności od wybranego wariantu.

(POPRAWA OWALU TWARZY, NAPIĘCIA SKÓRY, SILNA REGENERACJA, SPŁYCENIE BLIZN I ROZSTĘPÓW) 

DERMAPEN  to urządzenie stosowane w medycynie estetycznej, którego zadaniem jest poprawienie wyglądu i regeneracja skóry. Może być ono stosowane zarówno do zabiegów na twarzy, jak i na całym ciele. Zabieg z jego użyciem to intensywna mezoterapia mikroigłowa, która poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny. Liczne ukłucia powodując mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry i stopniowej poprawy jej jędrności. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli. Poprzez liczne nakłucia poprawia się mikrokrążenie (zaczerwienienie pozabiegowe) i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zmniejszają się, a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia przypominającego długopis, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy bardzo szybko pulsujących igieł (jednorazowe końcówki zawierają 12 igiełek z molibdenu, metalu, którego używa się do produkcji profesjonalnych urządzeń chirurgicznych). Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. Do tego mamy sześciostopniową regulację szybkości wysuwania się igieł z urządzenia, co pozwala precyzyjnie kontrolować wykonywany zabieg.

Działanie mezoterapii mikroigłowej DermaPen:

 • regeneracja i odmłodzenie skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • poprawa napięcia skóry
 • zmniejszenie rozszerzonych porów
 • rozjaśnienie skóry – zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie
 • zmniejszenie widoczności blizn chirurgicznych i blizn potrądzikowych
 • redukcja rozstępów
 • wzmocnienie przerzedzonych włosów

Jak przebiega zabieg?

Zabieg zaczyna się od nałożenia na oczyszczoną skórę kremu znieczulającego z lignokainą. Po około 30 minutach na dokładnie oczyszczoną i odkażoną skórę nakłada się specjalnie dobrany do rodzaju przeprowadzanego zabiegu preparat (koktajl witaminowy, peptydy, DMAE, osocze bogatopłytkowe). Później skórę poddaje się działaniu głowicy, która stymuluje skórę do regeneracji. Głębokość, na jaką nakłuwana jest skóra, jest regulowana przez specjalistę, wykonującego zabieg w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Przykładowo na delikatną skórę wokół oczu głębokość wkłuć będzie 0,5 mm, natomiast na obszar blizn i rozstępów 2, a nawet 2,5 mm. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić, jaką warstwę skóry poddajemy terapii Skóra jest nakłuwana z częstotliwością do 90 Hz, co oznacza, że na minutę wytwarzane jest do 1000 mikronakłuć. Czas regeneracji po zabiegu jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się do 2 dni. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaróżowiona, delikatnie pulsująca (poprawa mikrokrązenia) i mocno napięta. Po 3-4 dniach następuje delikatne, wiórkowe złuszczanie naskórka. W okresie pozabiegowym należy unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu (maksymalnie kilka dni) Przez okres kilku tygodni nie jest wskazane opalanie. Skórę należy dobrze nawilżać i stosować filtr 50 SPF.

Częstotliwość zabiegów:

Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii: pierwsze dwa zabiegi co 2 tygodnie, potem 2-3 zabiegi co miesiąc- w zależności od problemu skóry.

Przeciwwskazania:

 • nowotwór
 • stany zapalne skóry
 • trądzik różowaty (stan zaostrzenia) lub ropny
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi
 • terapia retinoidami
 • zaawansowana i nieleczona cukrzyca
 • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
 • padaczka
 • peelingi (na 2 tyg. przed zabiegiem)

(BLEFAROPLASTYKA)

Urządzenie PLASMA RI wykorzystuje zjawisko plazmy, nazywanej (obok gazu, cieczy i stałej materii) czwartym stanem skupienia. Stanowi ono najnowsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej.

JEST TO NAJNOWOCZEŚNIEJSZA nieinwazyjna metoda leczenia opadających powiek. W precyzyjny i bezpieczny sposób koryguje nadmiar skóry, ściąga naskórek i pobudza procesy regeneracji w skórze właściwej i dlatego jest alternatywą dla tradycyjnych metod chirurgii plastycznej ze względu na znakomite efekty estetyczne jak i ze względu na komfort pacjenta podczas zabiegu i podczas procesu gojenia. Zjawisko plazmy polega na występowaniu łuku elektrycznego, który wygląda jak mała błyskawica biegnąca od końcówki urządzenia do powierzchni skóry, powodując odparowanie pod wpływem wysokiej temperatury niepożądanych zmian skórnych. Zabieg jest bardzo bezpieczny, gdyż urządzenie nie dotyka powierzchni skóry i nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta w trakcie zabiegu oraz jednocześnie bardzo precyzyjny- plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez ingerencji w zdrowe tkanki i bez naruszania głębszych warstw skóry. Dzięki temu mamy pewność, że nie wystąpią takie powikłania jak krwawienie, martwica, czy uszkodzenie sąsiadujących tkanek. Pierwsze efekty widzimy już w trakcie zabiegu. Wskazaniem do blefaroplastyki powiek górnych jest nadmiar skóry, który jest nie tylko defektem estetycznym, lecz czasem znacznie ogranicza pole widzenia, przeszkadzając w codziennym funkcjonowaniu, natomiast wskazaniem do zabiegu z użyciem plazmy w przypadku powiek dolnych jest nadmiar skóry prowadzący do powstawania zmarszczek i opadających fałdów pod oczami, oraz ,,worki” i i nabrzęknięte poduszeczki wypełnione tłuszczem. Następuje redukcja naskórka i obkurczenie skóry w miejscu działania plazmy, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”, zniwelowaniem „worków” pod oczami i zmarszczek w tejże okolicy.

POZOSTAŁE WSKAZANIA :

 • zmarszczki palacza
 • zmarszczki przed uchem
 • włókniaki
 • prosaki
 • brodawki
 • blizny
 •  żółtaki powiek

PRZECIWWSKAZANIA:

 • skóra opalona

Zabieg jest stosunkowo krótki- trwa około 15- 20 min, oczywiście po uprzednim znieczuleniu skóry kremem z lignocainą. Na drugi dzień można zaobserwować niewielki obrzęk powiek, a w miejscu poddanym działaniu plazmy twarzą się niewielkie brązowe strupki. Muszą one odpaść samoistnie, co trwa zwykle 4-7 dni (oczywiście można je zamaskować makijażem). Przez 6 tygodni po zabiegu nie należy wystawiać skóry na ekspozycję słoneczną i należy obszar poddany zabiegowi chronić kremem z filtrem 50 SPF. Efekt jest natychmiastowy – widoczny już w trakcie zabiegu i z każdym kolejnym dniem się pogłębia.

(POPRAWA JĘDRNOŚCI I GĘSTOŚCI SKÓRY,        ZMNIEJSZENIE PORÓW I PRZEBARWIEŃ) 

GENEO TO BŁYSKAWICZNY ZABIEG PIELĘGNACYJNY ZAINSPIROWANY NATURĄ. WYKORZYSTUJE BIOLOGICZNE MECHANIZMY ORGANIZMU DAJĄC EFEKT ODMŁODZENIA, DOTLENIENIA I ROZJAŚNIENIA SKÓRY.

Wykorzystanie Geneo to gwarancja wykonania trzech zabiegów pielęgnacyjnych w jednym! Korzyści te to jednoczesne:

 • złuszczenie skóry,
 • poprawa wchłaniania składników pielęgnacyjnych,
 • dotlenienie naskórka.

Potrójne działanie Geneo pozwala zaoszczędzić czas, dzięki niemu nie musimy wykonywać serii zabiegów mających różne działanie.

Urządzenie Geneo™ to przełomowa technologia firmy Pollogen, która wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych: Złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry, Wchłanianie podstawowych składników rewitalizujących skórę, Naturalne dotlenienie skóry od wewnątrz, W rezultacie skóra zyskuje zdrowszy i bardziej promienny wygląd, zostaje ujędrniona i dogłębnie nawilżona, poprawia się jej gęstość i koloryt, a zmarszczki i przebarwienia ulegają wyraźnej redukcji.Inspiracją do stworzenia Geneo™ były gorące źródła. Naśladując ich dobroczynne działanie, Geneo™ inicjuje skuteczne oczyszczanie skóry dzięki jednoczesnemu zastosowaniu opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze. Następnie wytwarza niezliczoną ilość małych bąbelków bogatych w CO2, które delikatnie pękają na powierzchni skóry. Wywołuje to w organizmie reakcję zwaną „efektem Bohra”, która polega na wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego, a tym samym zwiększaniu jej przepływu w naczyniach włoskowatych i stymulacji metabolizmu komórek skóry. Geneo™ jednocześnie złuszcza skórę, tworząc idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych zarówno w trakcie zabiegu, jak i po jego zakończeniu.

KORZYŚCI

 • Maksymalne wchłanianie składników odżywczych zawartych w formułach pielęgnacyjnych,
 • Metoda „3 w 1”: złuszczanie, wchłanianie składników odżywczych i dotlenienie skóry,
 • Doskonałe efekty i krótki czas trwania,
 • Naturalne dotlenienie skóry,
 • Odpowiedni dla każdego typu, karnacji skóry i wszystkich obszarów twarzy,
 • Maksymalna higieniczność dzięki jednorazowym sterylnym elementom,
 • Efekty potwierdzone klinicznie,
 • Natychmiast po zabiegu można wrócić do codziennych czynności,

Metoda ta zapewnia doskonałe efekty pielęgnacyjne i gwarantuje optymalne wchłanianie składników odżywczych. Jest odpowiednia dla każdego typu skóry i wszystkich obszarów twarzy.

ZALETY

 1. NeoRevive® – odmłodzenie skóry

Efekty zabiegu NeoRevive®:

 • Redukcja zmarszczek i ujędrnienie skóry,
 • Zmniejszenie porów,
 • Poprawa gęstości i odżywienia skóry,
 • Zdrowszy i bardziej promienny wygląd skóry.
 • Składniki NeoRevive®:Ryboza, Olej z pestek granatowca właściwego, Olej z owoców dzikiej róży, Palmitoil Tripeptyd-5 (i) gliceryna, Octan tokoferylu, Palmitynian askorbylu, Kwas hialuronowy, Retinol
 1. NeoBright® – rozjaśnienie i odżywienie skóry

Efekty zabiegu NeoBright®:

 • Rozświetlenie i promienny wygląd skóry,
 • Naturalne dotlenienie i nawilżenie skóry,
 • Wyrównanie kolorytu,
 • Poprawa gęstości i odżywienia skóry.
 • Składniki NeoBright®:Askorbianianofosforan magnezu, Kwas kojowy, Kwas azelainowy, Retinol, Olej z owoców dzikiej róży, Kwas hialuronowy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Efekt Geneo™ powstaje po połączeniu na powierzchni skóry opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze. Geneo™ inicjuje skuteczne oczyszczanie i złuszczanie skóry. Następnie wytwarza niezliczoną ilość małych bąbelków bogatych w CO2, które delikatnie pękają na powierzchni skóry. Środowisko bogate w CO2 powoduje fizjologiczną reakcję organizmu, zwaną „efektem Bohra”, który polega na:

 • Wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego skóry
 • Zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włoskowatych
 • Zwiększeniu metabolizmu komórek skóry.

Kontakt

Skontaktuj się z nami i zapoznaj się z naszą ofertą!